Dobrowolne ubezpieczenie samochodu AC to druga popularna polisa, którą można wykupić w dowolnej ubezpieczalni. Przed wykupieniem takiej polisy zawsze trzeba zapoznać się z dokładnymi warunkami umowy, aby być świadomym na co można liczyć w razie wystąpienia zdarzenia.
Udział własny w szkodzie
Jest to jeden z warunków, który zawsze opisany jest w umowie. Dla wielu klientów może on okazać się wielkim zaskoczeniem, ponieważ klienci nie zdają sobie sprawy, że za niektóre szkody ubezpieczalnia nie zapłaci. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia poniżej kwoty określonej udziału własnego w szkodzie – firma ubezpieczeniowa nie wypłaci nic. Dopiero po przekroczeniu tej kwoty można spodziewać się wypłaty pieniędzy. Udział własny w szkodzie jest często błędnie rozumiany przez klientów, dlatego należy się zapoznać dokładnie z jego definicją, aby mieć pełną świadomość tego na co się decydujemy.
Metoda likwidacja szkody
Na tym tle bardzo często dochodzi do wielu nieporozumień, ponieważ to ubezpieczalnia określa w jaki sposób szkoda będzie likwidowana. Na ogół mamy do wyboru takie metody likwidacji szkody: warsztatowa, kosztorysowa lub serwisowa ASO. Czasem wszystkie trzy metody są zapisane w umowie, a czasem może skończyć się tylko na dwóch lub tylko na jednej. Podpisując umowę należy być tego świadomym. Nie można liczyć na coś takiego, że w przypadku wystąpienia szkody, ubezpieczalnia będzie chciała zaproponować jeszcze coś innego. Skoro takie są warunki umowy, to nikt nie będzie chciał tego zmienić.
Inne wpisy:
Jak sprawdzić czy auto nie jest kradzione
Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie