Samochody hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, przedstawiane są jako ekologiczne, nowoczesne i przede wszystkim oszczędne. Czy to aby na pewno prawda? I skąd opinie, że takie samochody są nieopłacalne?

 

Czy samochód hybrydowy to oszczędność paliwa?

Samochody te są droższe niż diesel czy pojazd na benzynę. Pojawia się więc pytanie, czy faktycznie są tak oszczędne w utrzymaniu? Dzięki dynamicznie rozwijającej się technologii samochody hybrydowe faktycznie mniej palą – zarówno w mieście, jak i na dłuższych drogach. Ponadto silniki takich samochodów pracują znacznie ciszej – wynika to z faktu, że baterie montowane są m.in. w podłodze. Producenci tego typu samochodów starają się aby ich kolejne modele były naprawdę oszczędne, zużywając coraz mniejszą ilość paliwa. 

Serwisowanie auta hybrydowego 

Samochody hybrydowe są inne w budowie niż pojazdy, mające klasyczny napęd. To właśnie za sprawą budowy mogą się wydawać droższe w naprawie i jednocześnie bardziej awaryjne. Tymczasem jest całkiem przeciwnie – potwierdzają tą opinie właścicieli aut hybrydowych. Pojazdy te są tanie w utrzymaniu i bezproblemowe. A to za sprawą prostej budowy i braku kilku istotnych części – alternatora, rozrusznika czy turbosprężki. Ma to także wpływ na ich naprawę, która zazwyczaj przebiega bezproblemowo.

Taki samochód nie wymaga serwisowania silnika elektrycznego, w związku z czym najdroższymi częściami stają się baterie i akumulator. Części aut hybrydowych są odporne a układ elektryczny jest na tyle prosty, że nie wymaga wymiany części czy innych zabiegów.Wszystko to ma wpływ na oszczędność, w momencie serwisowania auta hybrydowego.

Podsumowując – samochód hybrydowy rzadko sprawia kłopoty, a ponadto jest oszczędny w utrzymaniu.

 

Powiązane wpisy:
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/