Podczas kupna obowiązkowej polisy OC na samochód padnie pytanie odnośnie autocasco. Kupić, czy nie? Oto pytanie, które chodzi po głowie wielu kierowcom. Warto przyjrzeć się tej dobrowolnej polisie ubezpieczeniowej, aby mieć pełną jasność odnośnie tego, na co chcemy się zdecydować.

Dobrowolne AC na samochód

Autocasco to ubezpieczenie, które zapewnia wypłatę pieniędzy właścicielowi pojazdu, jeżeli dojdzie do wydarzenia losowego. O ile OC zapewnia zabezpieczenie innym osobom pokrzywdzonym w wypadku, o tyle AC działa na korzyść właściciela. Autocasco działa również wtedy, kiedy dojdzie do kradzieży auta, czy też samochód zostanie uszkodzony przez inne osoby, czyli dojdzie do tzw. aktów wandalizmu. Uwaga! AC nie będzie działać wtedy, jeżeli sam właściciel pojazdu mechanicznego umyślnie uszkodzi swój pojazd. Warto zapoznać się z ogólnymi wyłączeniami, jakie obowiązują przy każdej umowie AC.

Czy opłaca się kupić AC?

Są w naszym kraju kierowcy, którzy z pełną świadomością rezygnują z wykupienia takiej polisy. Po części jest to spowodowane zbyt niską wartością samego pojazdu. Warto wiedzieć bowiem, że AC proponowane są tylko na nowe pojazdy mechaniczne lub na używane, ale “młode”. Jeżeli sama wartość rynkowa pojazdu jest niska, nie ma nawet co myśleć o wykupieniu takiej polisy samochodowej. Chyba, że ktoś ma auto nowe/młode i obawia się ewentualnych kosztów, jakie może pociągnąć za sobą stłuczka, czy też kradzież, to koniecznie powinien rozważyć zakup takiej polisy ubezpieczeniowej jak Autocasco. 

 

Inne wpisy:

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/